Do wyboru mamy baseny prywatne

 

 

Baseny prywatne:

    Przystępując do budowy basenu prywatnego należy podjąć decyzję czy budujemy     basen w ogrodzie czy budynku. Należy przy tym pamiętać, że koszt wykonania basenu wewnątrz hali jest kilkakrotnie droższy od basenu ogrodowego. Jest to związanie z wykonaniem dodatkowo hali basenowej, wentylacji osuszającej, ogrzewania budynku.

    Tańszym rozwiązaniem na przedłużenie sezonu kąpielowego (od kwietnia do października) jest założenie na basen ogrodowy przesuwanego okrycia o konstrukcji aluminiowo-poliwęglanowej. Kształty i wielkość basenu należy wybierać analizując koszty wykonania oraz późniejsze koszty eksploatacji (ogrzewanie wody, zużycie chemikaliów, zużycie prądu)

Należy też pamiętać, że na wykonanie basenu o powierzchni do 30 m2 nie potrzeba wykonania projektu budowlanego, a jedynie powiadomienie urzędu gminy lub nadzoru budowlanego w formie notatki na planie działki, na której zaznaczmy kształt i wielkość basenu. Dla basenu większego powyżej 30 m2 należy wykonać projekt techniczny budowlany, którego koszt wynosi ok. 3000 pln za basen 10 x 5m

      

 

                   1. Prefabrykowane

                   2. Indywidualne

                   3. Naturalne

Baseny prefabrykowane wykonane są w fabryce, do montażu w ogrodzie lub budynku. Konstrukcja ich wykonana jest ze stali i tworzywa sztucznego, pokryta folią PCV gr. 0,6 mm o kształcie i wielkości basenu. Zawiesza się ją na konstrukcji niecki basenu. Baseny te możemy montować na powierzchni lub w gruncie. Baseny te mają kształty owalne lub prostokątne i wielkością wahają się w granicy od 6 m do 12 m długości.

 Baseny indywidualne wykonujemy z żelbetu lub z pustaków. Wykładane są ceramiką basenową lub folią basenową PCV o grubości od 1,2mm – 1,5mm zbrojoną siatką z włókna szklanego. Folia jest zgrzewana na budowie do wykonanego kształtu basenu. Wielkość i kształt, jak i głębokość tych basenów jest dowolna. Można je dowolnie kształtować